خانه دکتری » مشکل سنواتی‌ها حل شد / ابلاغ دو بخشنامه آموزشی وزارت علوم به دانشگاه‌ها
معاون آموزشی وزیر علوم از ابلاغ بخشنامه به دانشگاه‌ها برای حل مشکل دانشجویان درباره قانون سنوات خبر داد.
 
به گزارش خانه دکتری به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی شریعتی‌ نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم در حاشیه جلسه ستاد نقشه جامع علمی کشور در جمع خبرنگاران گفت: به تمام دانشگاه‌ها بخشنامه‌ای ابلاغ کردیم که بر این اساس آئین‌نامه سنوات عطف به ماسبق نمی‌شود و ورودی‌های سال 93 و قبل از آن مشکلی در رابطه با قانون سنوات ندارند.

وی افزود: آئین‌نامه‌ای که قبلاً ابلاغ شده بود، عطف به ماسبق می‌شد اما در ماده 33 آمده است درصورت ایجاد اختلال در نظام آموزشی، معاون آموزشی وزیر علوم می‌تواند بخشنامه‌ای ابلاغ کند که بر اساس آن این آئین‌نامه عطف به ماسبق نشود که به درخواست مدیران دانشگاهی و دانشجویان این کار صورت گرفت.

* بخشنامه وزارت علوم درباره پذیرش بدون کنکور دانشجویان در دانشگاه‌های غیرانتفاعی

شریعتی‌ نیاسر گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مراکز آموزشی از جمله مراکز آموزشی غیردولتی ظرفیت‌شان پر نشده است، بخشنامه‌ای ابلاغ کردیم که این مراکز بتوانند ظرفیت خالی را تا سقف تصویب شورای گسترش آموزش عالی پر کنند و پذیرش مستقیم جذب دانشجو داشته باشند.

وی افزود: البته این کار با هماهنگی سازمان سنجش صورت می‌گیرد و این سازمان به‌زودی اطلاعیه‌ای را منعکس کرده و شیوه پذیرش را اعلام می‌کند.

* بررسی تمامی رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد

معاون آموزشی وزیر علوم گفت: تمام رشته‌محل‌های دانشگاه آزاد را بررسی کردیم و نتیجه آن بر روی سایت وزارت علوم قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: البته مجوزها برای سال تحصیلی 96-95 صادر شده و سال‌های آینده دوباره باید رشته‌محل‌ها مورد بررسی قرار گرفته و مجوز صادر شود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.