خانه دکتری » توقف جذب اعضاء هیأت علمی از میان دانشجویان دکتری تا زمان تدوین آیین‌نامه اعضای هیأت علمی
معاون آموزشی وزیر علوم گفت: برای راه‌اندازی مقطع دکترا برای جذب اعضاء هیأت علمی از میان دانشجویان دکتری در دانشگاه فنی و حرفه‌ای باید منتظر باشیم تا آیین‌نامه ویژه ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های مهارتی تدوین شود.
 
به گزارش خانه دکتری به نقل از خبرگزاری فارس، مجتبی شریعتی نیاسر معاون آموزشی وزیر علوم صبح امروز در مراسم رونمایی از طرح ایجاد عضو هیأت علمی فنی در دانشگاه فنی و حرفه‌ای گفت: ساماندهی آموزش عالی در تمام زیرنظام‌ها‌ مطرح است، ما طرح ساماندهی را آغاز کردیم که به تدریج در حال اجراست و امیدواریم در مراکز متعدد دانشگاه فنی و حرفه‌ای نیز بحث ساماندهی جدی گرفته شود که سیاست دانشگاه هم در همین راستا است.

وی افزود: از نظر تعداد مراکز آموزش عالی و دانشجو در مقایسه با کشورهای منطقه پس از کشور ترکیه در ردیف دوم هستیم، البته جمعیت زیاد دانشجو ممکن است تهدید تلقی شود اما این تعداد نیروی انسانی می‌تواند نیاز جامعه را تأمین کند.

معاون وزیر علوم با اشاره به اجرای طرح آمایش آموزش عالی و بحث مأموریت‌‌گرایی دانشگاه‌ها گفت: اگر دانشگاه فنی و حرفه‌ای می‌خواهد در زمینه جذب اعضاء هیأت علمی از میان دانشجویان دکتری مقطع دکتری فعالیت داشته باشد این کار فعلا متوقف است زیرا ابتدا باید آیین‌نامه ویژه ارتقای اعضای هیأت علمی دانشگاه‌های مهارتی تدوین شود.

شریعتی‌نیاسر اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌‌ای در سطح گسترده برای ایجاد رشته‌هایی در مقطع کارشناسی درخواست داده بود که ما ایجاد رشته‌هایی را که مرتبط با این دانشگاه است دنبال می‌کنیم.

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به ضرورت بین المللی شدن دانشگاه‌ها عنوان کرد: ما باید نیروی تکنسین و مهارت محور تربیت کنیم که در این زمینه ضعف داریم و می‌توانیم این مسئله را از طریق تعامل با کشورهای دیگر حل کنیم.

وی اضافه کرد: در این دولت برنامه‌های درسی از 10 سال تا 30 سال بازنگری و به روز شدند و امیدواریم آموزش‌های مهارتی نیز ساماندهی شود.


به اشتراک بگذارید:
برای دریافت اخبار جدید و اطلاع از دوره های آموزشی در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود


پاسخگو هستیم
گفتگوی آنلاین

برای شروع مکالمه بر روی یک گزینه کلیک کنید

لطفا برای شروع گفتگو فقط پیام متنی ارسال کنید.