خانه دکتری » اخبار دکتری وزارت علوم » اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دکتری ۹۴ دانشگاه شاهد
دانشگاه شاهد اطلاعیه پذیرش بدون آزمون دکتری سال تحصیلی ۹۴ – ۹۵ با استفاده از سهمیه استعداد درخشان را منتشر نمود.

به گزارش خانه دکتری، این پذیرش براساس آیین نامه شماره ۶۷۲۷۲/۲۱ در تاریخ ۱۸ تیرماه ۹۳ وزارت علوم است. پذیرش از بین دانش آموختگان دوره کارشناسی ارشد و یا دانشجویان کارشناسی ارشد که تاپایان شهریور ماه سال۹۴ دانش اموخته می شوند در ۱۷ رشته صورت می گیرد.

براساس این گزارش ، پذیرش دانشجو براساس بررسی سوابق علمی (آموزشی ، پژوهشی ، هنری و فناوری)  و در رشته های اعلام شده و با رعایت شرایط زیر بوده است :

بیش از دو سال از تاریخ دانش آموختگی متقاضی نگذشته باشد.
داشتن میانگین کل ۱۶ و بالاتر در دوره کارشناسی و میانگین کل ۱۷ و بالاتر بدون احتساب نمره پایان نامه در دوره کارشناسی ارشد(یامیانگین همتراز شده هریک ازدوره های مذکور طبق دستورالعمل مصوب شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه). 
کسب حداقل ۷۰ امتیاز از فعالیتهای آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست
 کسب حداقل نمره ۵۰ از آزمون زبان(MCHE)یامعادل آن درسایر آزمون ها قبل از آزمون جامع دکتری (مطابق  باآیین نامه دوره دکتری مصوب وزارت)
دانش آموخته شدگان دانشگاه پیام نور، آزاد اسلامی، غیر دولتی ـ غیر انتفاعی و پردیس های بین الملل (خودگردان)  مجاز به استفاده از این آیین نامه برای پذیرش استعداد درخشان در دوره دکتری نمی باشند.
پذیرش افراد مشمول این آیین نامه ، در همان رشته تحصیلی یا رشته های تحصیلی مرتبط با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی، به تشخیص گروه آموزشی و تایید شورای آموزشی دانشگاه امکان پذیر است.
تغییر رشته یا محل تحصیل افراد پذیرفته شده بر اساس این آیین نامه ، مجاز نیست.

رشته های مورد پذیرش
پژوهش هنر
تاریخ تطبیقی و تحلیلی هنر اسلامی
 روانشناسی بالینی
فلسفه تعلیم و تربیتفلسفه تعلیم و تربیت
مطالعات سیاسی انقلاب اسلامی با چهار گرایش (جامعه شناسی سیاسی جمهوری اسلامی ایران ـ اندیشه سیاسی رهبران انقلاب اسلامی ـ آینده پژوهی انقلاب اسلامی ـ بازتاب انقلاب اسلامی در جهان اسلام)
مهندسی پزشکی ـ بیوالکتریک
مهندسی برق مخابرات ـ میدان
مهندسی برق مخابرات ـ سیستم
مهندسی برق ـ قدرت
مهندسی برق ـ الکترونیک
مهندسی صنایع
زیست شناسی ـ میکروبیولوژی
زیست شناسی ـ فناوری میکروبی
زیست شناسی ـ فیزیولوژی گیاهی
ریاضی کاربردیریاضی کاربردی
ریاضی محض با سه گرایش (جبر ـ هندسه ـ آنالیز)
مهندسی کشاورزی ـ زراعت ـ فیزیولوژی گیاهان زراعی

شرایط و ضوابط اختصاصی پذیرش دانشجو در دانشگاه شاهد:
اعتقاد به دین مبین اسلام و التزام عملی به احکام، اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه، نظام جمهوری اسلامی و قانون اساسی، عدم وابستگی تشکیلاتی، هواداری از احزاب و سازمان ها و گروه های غیر قانونی، نداشتن سابقه محکومیت کیفری مؤثر، پایبندی کامل به ضوابط و مقررات دانشگاه و اعتقاد و التزام عملی به حجاب برتر (چادر) برای خواهران از شرایط اساسی پذیرش در دانشگاه شاهد است.
در خصوص صلاحیت های عمومی متقاضیان دوره و احراز موارد فوق بررسی لازم از سوی هسته گزینش دانشگاه صورت پذیرفته و پذیرش نهایی داوطلبان منوط به تایید هسته گزینش دانشگاه خواهد بود.
دانشگاه تعهدی در خصوص تامین خوابگاه برای دانشجویان نوبت دوم(شبانه) ندارد این گروه از دانشجویان صرفاً در صورت وجود ظرفیت مازاد خوابگاه و با پرداخت قیمت تمام شده می توانند از خوابگاه استفاده کنند.

مدارک لازم :
ریز نمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد (سوابق علمی، آموزشی)

ارایه مدارک پژوهشی

ارایه مدرک زبان

دو قطعه عکس جدید

تصویر از تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

اصل رسید پرداخت بانکی به مبلغ اصل رسید پرداخت بانکی به مبلغ اصل رسید پرداخت بانکی به مبلغ ۶۰۰۰۰۰ ریال به حساب بانکی غیر قابل برداشت معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه شاهد.(به شماره : ۰۱۰۸۸۹۷۶۷۷۰۰۹۱۱۷۳ )

دانشجویان متقاضی باید مدارک مورد نیاز ثبت نام حداکثر تا تاریخ ۳۰ فروردین ماه ۹۴ باید از طریق پست سفارشی در پاکت A۴ که بر روی آن، مشخصات متقاضی به همراه رشته تحصیلی مورد تقاضا، درج شده است به دفتر تحصیلات تکمیلی دانشگاه شاهد به آدرس پستی (تهران، اتوبان خلیج فارس، روبروی حرم مطهر امام خمینی (ره)، دانشگاه شاهد، سازمان مرکزی، دفتر تحصیلات تکمیلی، کدپستی ۳۳۱۹۱۱۸۶۵۱ ) ارسال کنند.

توجه :
به مدارکی که بعد از تاریخ ذکر شده و یا ناقص ارسال گردد، ترتیب اثر داده نخواهد شد و مدارک ارسالی تحت هیچ شرایطی به داوطلب عودت نمی گردد، لذا از ارسال اصل مدارک خودداری شود.

 در صورت پذیرش اولیه، متقاضی جهت حضور در جلسه مصاحبه بررسی سوابق؛ علمی، آموزشی، پژوهش، فناوری و هنری، وی موظف است؛ اصل مدارک مربوط به هر نوع شایستگی صلاحیت علمی و هنری اظهار شده در فرم ضمیمه را به کمیته تخصصی بررسی کننده مدارک علمی، ارایه دهد.

جهت اطلاعات نیز در ساعات اداری با شماره تلفن های ۵۱۲۱۳۱۰۵ و ۵۱۲۱۳۱۱۵ و۵۱۲۱۳۵۵۳ تماس حاصل فرمایید.

به اشتراک بگذارید:
برای اطلاع از اخبار و مطالب جدید در خبرنامه سایت عضو شده و با مراجعه به ایمیل، عضویت خود را تکمیل کنید. آموزش عضویت

نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی‌شود