امروز: جمعه، 5 خرداد 1396   مصادف با: Friday, 26 May 2017
خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت
» » تاسیس ۳۸ رشته و ۳۷ مرکز تحقیقاتی در دستور کار وزارت بهداشت

تاسیس ۳۸ رشته و ۳۷ مرکز تحقیقاتی در دستور کار وزارت بهداشت

کد مطلب: 772
تاریخ: 25 اردیبهشت 1395, 09:39
نظرات: 0
    انتشار این مطلب در تلگرام
  • امتیاز منفی
  • 0
  • امتیاز مثبت
تاسیس ۳۸ رشته در مقاطع مختلف، ۳۷ مرکز تحقیقاتی و ایجاد ۳ مجتمع آموزش عالی سلامت در شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی بررسی شد.

خانه دکتریبه نقل از خبرگزاری مهر، دکتر احمد خالق نژاد دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی با اعلام برگزاری بیست و پنجمین نشست شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی در اردیبهشت ماه ۱۳۹۵ از بررسی درخواست های واصله از دانشگاهها و دانشکده های علوم پزشکی کشور در این جلسه خبر داد.

خالق نژاد گفت: شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی به عنوان بازوی مشورتی شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی پیش از برگزاری جلسات این شورا برگزار شده و درخواست های واصله با رویکرد کارشناسی در این جلسه بررسی می گردد.

دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی اضافه کرد: در واقع نتایج جلسات شورای معین به عنوان ورودی های جلسات شورای گسترش بوده و بررسی های کارشناسی که در این شورا صورت می گیرد سیاستگذاری در شورای گسترش را تسهیل می کند.

وی با بیان اینکه بیست و پنجمین نشست شورای معین شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی با حضور کارشناسان مربوطه در ستاد وزارت بهداشت تشکیل شد اظهار داشت: در این نشست درخواست تاسیس یک دانشکده و یک پژوهشکده مورد بررسی قرار گرفت.

دبیر شورای گسترش دانشگاههای علوم پزشکی بررسی درخواست تاسیس ۳۷ مرکز تحقیقاتی در دانشگاه های علوم پزشکی و همچنین تاسیس ۳ مجتمع آموزش عالی سلامت را از دیگر مباحث این نشست ذکر کرد. 

وی بیان کرد در زمینه توسعه رشته مقاطع علوم پزشکی نیز تاسیس و راه اندازی ۲ رشته در مقطع  فوق تخصص ، ۵ رشته در مقطع دکتری تخصصی ، ۶ رشته در مقطع Ph.D و ۱۴ رشته در مقطع کارشناسی ارشد ناپیوسته ، ۱۱ رشته در مقطع کارشناسی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته و ۱ رشته در مقطع کاردانی مورد بحث و بررسی قرار گرفت. 

خالق نژاد خاطرنشان کرد: نتایج این درخواست ها پس از تصویب در شورای گسترش دانشگاه های علوم پزشکی به دانشگاهها و دانشکده های مربوطه اعلام خواهد شد.

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از تمامی امکانات سایت، می بایست ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود