خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت و بانک سامان
» » دانشگاه کردستان دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد

دانشگاه کردستان دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد

کد مطلب: 483
تاریخ: 1394/12/15
نظرات: 0
  • Like
  • 1

دانشگاه کردستان دانشجوی دکتری بدون آزمون می پذیرد

دانشگاه کردستان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجوی دکتری بدون آزمون براساس سهمیه استعدادهای درخشان می پذیرد.
خانه دکتری به نقل از خبرگزاری مهر، دانشگاه کردستان برنامه دارد طبق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون در مقطع دکتری برای سال تحصیلی آینده کرده است.
دانشگاه کردستان برای سال تحصیلی ۹۶-۹۵ دانشجوی دکتری بدون آزمون براساس سهمیه استعدادهای درخشان می پذیرد.

به گزارش خانه دکتری ، دانشگاه کردستان برنامه دارد طبق آیین نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان اقدام به پذیرش دانشجو بدون آزمون در مقطع دکتری برای سال تحصیلی آینده کرده است.

دانشگاه کردستان در راستای تحقق رسالت خود مبنی بر گسترش دوره‌های تحصیلات تکمیلی، از بین دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل و مورد تأیید وزارت علوم و یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد داخل که تا پایان شهریور ماه سال درخواست پذیرش، دانش‌آموخته گردند، بر اساس آیین‌نامه پذیرش بدون آزمون استعدادهای درخشان در دوره  تحصیلی دکتری ابلاغیه شماره ۲۱/۶۷۲۷۲ در مورخ ۱۳۹۳/۴/۱۸ و اصلاحیه شماره ۲۱/۲۳۷۲۰۰ مورخ ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ و بر طبق دستورالعمل اجرایی شماره ۱۴۸ مورخ ۹۴/۱/۲۴ شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه کردستان و بر اساس مصوبه شورای هدایت استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای نیمسال اول سال تحصیلی ۹۶-۱۳۹۵ دانشجو می‌پذیرد.


متقاضيان ثبت نام در این دوره ها می توانند مدارک خود را تا ۱۷ اسفندماه از طریق شرکت پست به اداره استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان ارسال نمایند.
 
رشته‌های مورد پذیرش:
این دانشگاه برای رشته های مهندسی صنایع و شیمی با گرایش های شیمی معدنی، شیمی تجزیه و شیمی فیزیک دانشجو پذیرش می کند.

*تذکر: ارسال مدارک و پذیرش اولیه به منزله پذیرش قطعی نیست و در صورت پذیرش نهایی در این دانشگاه به صورت دانشجویان استعدادهای درخشان و ثبت پذیرش در سامانه سازمان سنجش به هیچ عنوان امکان تغییر رشته محل ثبت نامی برای دانشجو وجود نخواهد داشت.
 

شرایط اختصاصی:

دانش‌آموختگان دوره کارشناسی ارشد داخل و مورد تأیید وزارت علوم و یا دانشجویان دوره کارشناسی ارشد داخل که تا پایان شهریور ماه سال درخواست پذیرش، دانش‌آموخته گردند به صورت مازاد بر ظرفیت پذیرش با آزمون (حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت دوره روزانه دکتری با تقریب اضافی و با اختیار دانشگاه) و با رعایت شرایط ذیل می‌توانند درخواست خود را جهت پذیرش به دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه کردستان ارسال نمایند:

۱- بیش از دو سال از تاریخ دانش‌آموختگی متقاضی نگذشته باشد.

۲- کسب حداقل ۶۰ امتیاز از فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و مصاحبه مطابق جدول ارزشیابی پیوست.

۳- داشتن میانگین کل ۱۶ در دوره کارشناسی و میانگین ۱۷ (بدون احتساب پایان‌نامه) در دوره کارشناسی ارشد یا همتراز شده معدل هر یک از مقاطع تحصیلی داوطلب بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل.

۴- کسب حداقل ۵۰ نمره از آزمون زبان MCHE و یا معادل آن در سایر آزمون‌ها قبل از آزمون جامع دکتری.


کسب شرایط زیر نیز برای پذیرش در دانشگاه کردستان ضروری است:

۱- رشته تحصیلی مورد تقاضا برای ادامه تحصیل در دوره دکتری بایستی با رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد متقاضی مرتبط باشد که تشخیص آنها بر عهده گروه آموزشی مربوطه است.

۲- چنان‌چه در هر مرحله از ثبت‌نام، برگزاری مصاحبه و تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد شرایط هر یک از شرایط این دستورالعمل نبوده است، از شرکت در مصاحبه و یا ادامه تحصیل وی جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۳- در صورت عدم ارائه تصویر هر گونه مدارک پژوهشی، آموزشی و زبان در هنگام ارسال مدارک، امتیاز بند مورد نظر برای متقاضی لحاظ نخواهد شد. همچنین به همراه داشتن مدارک اعلام‌شده فوق در زمان مصاحبه الزامی است.

۴- در خصوص میانگین کل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و میانگین کل و کیفیت دانشگاه محل تحصیل دوره کارشناسی ارشد، بر اساس مصوبه شماره ۱۴۸ مورخ ۹۴/۱/۲۴ شورای تحصیلات تکمیلی دانشگاه کردستان، گزوه آموزشی مربوطه مرجع اعلام نظر است.


*تذکر:

۱- متقاضیان واجد شرایط در زمان مقرر جهت مصاحبه علمی دعوت خواهند شد. اطلاع‌رسانی از طریق گروه آموزشی مربوطه انجام خواهد شد. لطفاً از مراجعه و تماس تلفنی خودداری نمایید.

۲- تحصیل در دوره دکتری تمام‌وقت است. پذیرفته‌شدگان نهایی در زمان ثبت‌نام ملزم به سپردن تعهد محضری تحصیل تمام‌وقت به دانشگاه برای کل مدت تحصیل خواهند بود.

۳- شاغلان در سازمان‌ها و دستگاه‌های دولتی در صورت پذیرش نهایی و در زمان ثبت‌نام، باید حکم مأمور به تحصیل خود را ارائه نمایند.

۴- مهلت ثبت‌نام تمدید نخواهد شد.

۵- به مدارک ناقض ترتیب اثر داده نمی‌شود.

۶- وجه ثبت‌نام و نیز مدارک ارسالی به هیچ‌وجه مسترد نخواهند شد.

۷- چنان‌چه در هر مرحله از ثبت‌نام، برگزاری مصاحبه و تحصیل مشخص گردد که داوطلب واجد هر یک از شرایط فوق نبوده است، از شرکت در مصاحبه یا ادامه تحصیل او جلوگیری به عمل آمده و طبق مقررات با وی رفتار خواهد شد.

۸- همراه داشتن اصل مدارک اعلام‌شده فوق در زمان مصاحبه الزامی است.


نحوه ارزیابی علمی و پذیرش دانشجویان متقاضی:

۱- طول دوره فراخوان پذیرش دانشجویان ممتاز استعدادهای درخشان در مقطع کارشناسی ارشد توسط دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ۱۰ روز است.

۲- دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه پس از بررسی اولیه و اطمینان از احراز شرایط مندرج در این دستورالعمل، و بررسی هم‌ترازی معدل کارشناسی و کارشناسی ارشد بسته به نوع رشته و دانشگاه محل تحصیل متقاضی، مدارک و سوابق متقاضی را جهت بررسی و ارزیابی علمی به دانشکده‌های مربوطه ارسال می‌دازد.

۳- گروه آموزشی مربوطه پس از دریافت مدارک ضمن بررسی آن در شورای آموزشی گروه، نظر خویش را به دانشکده ارسال خواهد کرد. نتیجه نهایی پس از تأیید معاون آموزشی دانشکده مربوطه و به همراه پرونده کامل متقاضی و جداول ارزشیابی تکمیل‌شده برای متقاضی و به شکل مجزا، به دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان دانشگاه ارسال می‌گردد.

۴- پرونده پذیرفته‌شدگان دانشگاه بررسی و در صورت تأیید نهایی، لیست اسامی متقاضیان به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

مدارک لازم جهت ثبت‌نام:

۱- تصویر ریزنمرات دوره کارشناسی و کارشناسی ارشد

۲- تصویر تمام صفحات شناسنامه و کارت ملی

۳- تصویر گواهی فراغت از تحصیل دوره کارشناسی ارشد با ذکر معدل (برای دانش‌آموختگان) یا گواهی تأییدشده فراغت از تحصیل تا تاریخ ۹۵/۶/۳۱ برای دانشجویان مشغول به تحصیل.

۴- تصویر صفحه تأیید شده هیأت داوران دفاعیه پایان‌نامه کارشناسی ارشد و فهرست مطالب پایان‌نامه کارشناسی ارشد فقط برای دانش‌آموختگان (به همراه داشتن یک نسخه از اصل پایان نامه در روز مصاحبه الزامی است)

۵- تصویر تمام صفحات مقالات چاپ‌شده/پذیرفته‌شده در مجلات علمی-پژوهشی معتبر ملی و بین‌المللی

۶- تصویر تمام صفحات مقالات چاپ‌شده/پذیرفته‌شده در کنفرانس‌های معتبر به همراه گواهی پذیرش

۷- تصویر تمام صفحات مقالات چاپ‌شده/پذیرفته‌شده در مجلات علمی-ترویجی

۸- تصویر روی جلد و فهرست مطلب کتب تألیف‌شده و یا ترجمه‌شده (به همراه داشتن یک نسخه از اصل کتاب در روز مصاحبه الزامی است.)

۹- تصویر گواهی احراز مقام با ذکر رتبه در مسابقات المپیاد دانش‌آموزی و دانشجویی

۱۰- تصویر گواهی احراز مقام با ذکر رتبه در جشنواره‌های علمی ملی و بین‌المللی

۱۱- تصویر مدرک معتبر زبان انگلیسی با ذکر تاریخ انقضا

۱۲- تصویر گواهی ثبت اختراع مورد تأیید سازمان‌های پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران

۱۳- فرم تکمیل‌شده ثبت‌نام به همراه یک قطعه عکس ۳*۴ الصاق‌شده

۱۴- حداقل دو عدد توصیه‌نامه که یکی از آنها بایستی توسط استاد راهنمای مقطع کارشناسی ارشد متقاضی و دیگری توسط یکی از اساتید دروس تخصصی دانشجو تکمیل شده باشد (قابل تحویل در زمان مصاحبه)

۱۵- مشخصات تفصیلی از فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی

۱۶- فرم تکمیل‌شده توسط بالاترین مقام سازمان برای متقاضیان شاغل در دستگاه‌های اجرایی

۱۷- اصل رسید بانکی به مبلغ ۵۰۰ هزار ریال به حساب شماره ۱۱۰۸۰۸۲۸۳۲ نزد بانک تجارت شعبه دانشگاه کردستان به نام وجوه امانی درآمد واحد آموزش دانشگاه کردستان (قابل پرداخت در کلیه شعب بانک تجارت در سراسر کشور)


***تذکر بسیار مهم:

داوطلبان حائز شرایط می‌توانند حداکثر تا دوشنبه مورخ ۱۳۹۴/۱۲/۱۷ فرم تکمیل‌شده ثبت‌نام و سایر مدارک مورد نیاز داوطلبان را به دفتر حفظ و هدایت استعدادهای درخشان ارسال نموده و یا به صورت حضوری تحویل دهند.

به اشتراک بگذارید:

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.


لینک کوتاه مطلب: http://phdhome.ir/?newsid=483
نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود