خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت و بانک سامان
» » رشته کارشناسی ارشد علوم تغذیه دربحران وحوادث

رشته کارشناسی ارشد علوم تغذیه دربحران وحوادث

کد مطلب: 295
تاریخ: 1394/11/16
نظرات: 0
  • Like
  • 0

رشته کارشناسی ارشد علوم تغذیه دربحران وحوادث

دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه رشته ای است که طی آن دانشجویان با مبانی علم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه و علوم وابسته به آن آشنا شده و قادر خواهند بود در چنین شرایطی خدمات لازم را در زمینه برنامه ریزی و مدیریت تغذیه ، آموزش و سایر جنبه های کاربردی و اختصاصی را در شرایط عادی ، بحران و اضطراب ( جنگ ، زلزله ، سیل و ...) به مردم و افراد ذیربط در نیروهای مسلح، هلال احمر ارائه نمایند.
در باره رشته کارشناسی ارشد علوم تغذیه دربحران وحوادث

به گزارش خانه دکتری، دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته رشته علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه رشته ای است که طی آن دانشجویان با مبانی علم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه و علوم وابسته به آن آشنا شده و قادر خواهند بود در چنین شرایطی خدمات لازم را در زمینه برنامه ریزی و مدیریت تغذیه ، آموزش و سایر جنبه های کاربردی و اختصاصی را در شرایط عادی ، بحران و اضطراب ( جنگ ، زلزله ، سیل و ...) به مردم و افراد ذیربط در نیروهای مسلح، هلال احمر ارائه نمایند.

با توجه به نقش و اهمیت تغذیه در شرایط بحران و حوادث غیر مترقبه ضرورت وجود برنامه ریزی ، آموزش نیروهای اجرایی و ماهر ، کنترل کیفیت مواد غذایی ، انجام تحقیقات در زمینه های مختلف علوم تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه ، امور پشتیبانی ، فرمولاسیون جیره های غذایی بر حسب نوع بحران ، حوادث و عملیات نظامی در شرایط آب و هوایی گوناگون و نهایتاً تربیت افراد ماهر مورد نیاز جهت انجام ماموریت های فوق، رسالت این رشته به خوبی روشن می شود.

در راستای ارتقای توانمندی های دانش آموختگان مقطع کارشناسی رشته تغذیه و علوم و صنایع غذایی و دیگر رشته های تحصیلی ذکر شده در این برنامه آموزشی و تربیت کارشناسان ارشد در این رشته و با فعالیت مؤثر این افراد در جایگاههای اختصاصی تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه و تغذیه نظامی در شرایطی نظیر جنگ زلزله و ... این نیاز برطرف خواهد گردید.

با توجه به تکرار حوادث و بلایای طبیعی و غیر طبیعی در ایران و اینکه کشور ایران جزء 10 کشور اول بلا خیز جهان می باشد و همچنین استقرار کشور  ایران در منطقه ای که از نظر جغرافیای نظامی ، دارای وضعیت استراتژیک خاصی می باشد، لازم است آمادگی همه جانبه در مقابله با بحرانها را داشته باشیم. آموزش و پژوهش ، مدیریت و آمادگی در جهت تغذیه مناسب مردم، نیروهای امداد و نجات و نیروهای مسلح در شرایط مختلف بحران حاصل از جنگ و حوادث غیر مترقبه از امور ضروری در این شرایط می باشد.

وظایف حرفه ای دانش آموختگان :
وظایف فارغ التحصیلان این دوره عبارتست از :
1-مدیریتی :
کمک در برنامه ریزی و مدیریت تغذیه در بحران و حوادث غیر مترقبه
کمک در طراحی ، فرمولاسیون و ساخت جیره های غذایی برای شرایط بحران و جنگ های NBC ( هسته ای ، بیولوژیک و شیمیایی)
انجام وظیفه به عنوان کارشناس کنترل کیفیت مواد غذایی در مراکز تهیه و تامین مواد غذایی هلال احمر و نیروهای مسلح
مدیریت بهداشت مواد غذایی در ادارات وابسته به نیروهای مسلح و هلال احمر

2- پژوهشی:
انجام تحقیقات تغذیه ای متناسب با نیازهای جامعه، سازمانها و مراکز در شرایط بحران و حوادث غیر مترقبه و نیروهای نظامی

3- آموزشی :
همکاری در زمینه آموزش های اختصاصی تغذیه در بحران برای مخاطبین و دست اندرکاران بهداشت و سلامت جامعه در شرایط عادی ، بحران و نظامی.

شرایط و نحوه پذیرش دانشجو:
قبولی در آزمون ورودی مطابق با ضوابط و مقررات وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی می باشد
داوطلبین علاوه بر داشتن شرایط عمومی گزینش دوره کارشناسی ارشد مصوب شورایعالی برنامه ریزی، باید دارای دانشنامه کارشناسی در یکی از رشته های علوم تغذیه ، علوم و صنایع غذایی ( کلیه گرایشها) ، علوم آزمایشگاهی ، زیست شناسی عمومی و بهداشت عمومی باشند که از طریق امتحان ورودی پذیرفته خواهند شد.

به اشتراک بگذارید:

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.


لینک کوتاه مطلب: http://phdhome.ir/?newsid=295
نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود