امروز: پنج شنبه، 7 اردیبهشت 1396   مصادف با: Thursday, 27 April 2017
خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت
» » رشته پزشکی بازنگری می شود/ ادامه تحصیل بیشتر دانشجویان در خارج

رشته پزشکی بازنگری می شود/ ادامه تحصیل بیشتر دانشجویان در خارج

کد مطلب: 262
تاریخ: 13 بهمن 1394, 18:12
نظرات: 0
    انتشار این مطلب در تلگرام
  • امتیاز منفی
  • 0
  • امتیاز مثبت
معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران از اجرای برنامه بازنگری در سه رشته پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری خبر داد.

به گزارش خانه دکتری، محمد جلیلی امروز در نشست خبری گفت: برنامه پزشکی عمومی از سال ۹۰ بازنگری شده است و با نام پزشکی ۹۰ در حال برگزاری است و خروجی دانشجویان این طرح در سالهای ۹۶ و ۹۷ فارغ‌التحصیل خواهند شد. تفاوت آموزش در برنامه پزشکی ۹۰ و سایر برنامه‌های آموزشی دانشگاه پس از فارغ‌التحصیلی این افراد قابل ارزیابی است.

وی با اشاره به تغییرات و بازنگری در دو برنامه آموزشی دندانپزشکی و پرستاری گفت: برنامه بازنگری در دندانپزشکی یک برنامه کشوری بوده که مجری آن دانشگاه علوم پزشکی تهران است.

آقای جلیلی افزود: در آموزش پرستاری نیز از سال گذشته شیوه تعامل با محیط بالینی به عنوان یک تغییر در برنامه آموزش پرستاری لحاظ شده است.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران درباره برنامه پزشک خانواده گفت: پیش‌نویس برنامه آموزشی پزشک خانواده در دانشگاه علوم پزشکی تهران تهیه شده و به زودی اجرایی می‌گردد.

وی درباره رتبه‌بندی آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی تهران و رتبه این دانشگاه در این طرح گفت: تحلیل نتایج رتبه‌بندی نیازمند اطلاع از شاخص‌های جمع‌آوری اطلاعات است. البته ما در مورد نحوه جمع‌آوری اطلاعات با وزارت بهداشت مکاتباتی انجام داده‌ایم و خواستار توجه به مشکلاتی که در این زمینه وجود داشت، شدیم.

جلیلی یادآور شد: به عنوان نمونه شاخص میزان ادامه تحصیل در داخل کشور برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه علوم پزشکی تهران چندان بالا نبوده و بیشتر فارغ‌التحصیلان ما در دانشگاه‌های معتبر خارجی ادامه تحصیل داده‌اند.

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از تمامی امکانات سایت، می بایست ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود