امروز: شنبه، 6 خرداد 1396   مصادف با: Saturday, 27 May 2017
خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد الکترونیکی از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت
» » وظیفه دانشگاه کار آفرینی نیست

وظیفه دانشگاه کار آفرینی نیست

کد مطلب: 259
تاریخ: 13 بهمن 1394, 17:27
نظرات: 0
    انتشار این مطلب در تلگرام
  • امتیاز منفی
  • 0
  • امتیاز مثبت
رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان با بیان آنکه، یک دانشجوی فارغ التحصیل وقتی که وارد یک صنعت می شود چند ماهی طول خواهد کشید تا خود را با آن صنعت تطبیق دهد؛ تصریح کرد: وظیفه دانشگاه تربیت نیرو است و کار آفرینی بر عهده دانشگاه نیست.

خانه دکتری به نقل از ایسنا ، دکتر "محمد علی طاهر" در نشست اصحاب و رسانه با هیات رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان، ضمن تبریک ایام دهه فجر گفت: در دانشگاه شهید باهنر کرمان بیش از 800 دانشجوی دکترای تخصصی، 4000 دانشجوی کارشناسی ارشد و 10 هزار دانشجوی کارشناسی مشغول به تحصیل می باشند.

وی با اشاره به آنکه بیش از 650 عضو هیت علمی در دانشگاه شهید باهنر کرمان هستند، افزود: از این تعداد عضو هییت علمی ثابت 100 نفر از آنها دارای رتبه استاد تمام(پرفسور)، 150 نفر دارای رتبه دانشیاری در این دانشگاه مشغول به کار هستند.

رییس دانشگاه شهید باهنر کرمان با اشاره به توان بالقوه دانشگاه از نظر هییت علمی، اظهار کرد: در حال حاضر برخی از اساتید این دانشگاه در استان در کارهای پژوهشی و صنعتی که در استان وجود دارد، همکاری می کنند ضمن آنکه باید مد نظر داشت می توان با استفاده از توان اساتید، دانشجویان دکتری و کارشناسی ارشد برای رفع بسیاری از معضلات موجود در استان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ارتباط صنعت با دانشگاه هم اکنون یک ارتباط دو سویه است اظهار کرد: متاسفانه تا چند سال قبل شکافی بین صنعت و دانشگاه ایجاد شده بود اما اکنون به مرور این ارتباط در حال شکل گیری بوده و رو به رشد است.

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از تمامی امکانات سایت، می بایست ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.

نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود