خانه دکتری، اولین و تنها وب سایت ارشد و دکتری دارای نماد اعتماد از وزارت صنعت و درگاه پرداخت بانک ملت و بانک سامان
» » کمبود خوابگاه متاهلی برای ورودی های جدید دکتری

کمبود خوابگاه متاهلی برای ورودی های جدید دکتری

کد مطلب: 1984
تاریخ: 1396/03/13
نظرات: 0
  • Like
  • 0

کمبود خوابگاه متاهلی برای ورودی های جدید دکتری

اکثر دانشگاهها فاقد خوابگاه بوده و یا در ارایه خوابگاه با محدودیت مواجه هستند. دانشگاه‌های کشور وضعیت ارائه تسهیلات خوابگاهی خود را برای دانشجویان دکتری در دفترچه کنکور سال ۹۶ اعلام کردند. 
کمبود خوابگاه متاهلی برای ورودی های جدید دکتری
به گزارش خانه دکتری،  حمایت از دانشجویان دکتری٬ یکی از مصوبات نقشه جامع علمی کشور است. وزارتخانه های علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی موظف هستند براساس مصوبه نقشه جامع علمی کشور تا جایی که ممکن است تسهیلات لازم رفاهی را برای این دانشجویان فراهم کنند.

یکی از مهمترین تسهیلات رفاهی مورد نیاز این دانشجویان، خوابگاه به ویژه خوابگاه‌ متاهلی است. در دفترچه کنکوردکتری ۹۶ شرایط و ضوابط برخی از دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده دانشجو دکتری اعلام شده است.

اکثر دانشگاهها اعلام کرده اند که فاقد خوابگاه بوده و یا در ارائه خوابگاه به دانشجویان دوره دکتری محدودیت دارند. برخی دیگر از دانشگاه ها، علاوه بر محدودیت، یا عدم ارایه خوابگاه، اعلام کرده اند که فاقد خوابگاه متاهلی نیز هستند.
براساس این گزارش علاوه بر ۳۰ دانشگاه مذکور دانشگاه هایی مانند تهران، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و خوارزمی نیز اشاره ای به تسهیلات خوابگاهی در دفترچه کنکور دکتری ۹۶ نداشتند.

دکتر محمد فرهادی وزیرعلوم، پیش از این در حاشیه بازدید از پروژه های دانشجویی دانشگاه تهران در مجتمع کوی دانشگاه تهران عنوان کرده بود: در برنامه پنجم توسعه موضوع ساخت خوابگاه های دانشجویی از طریق بودجه های دولتی مسدود شده بود، اما در برنامه ششم توسعه این مشکل رفع شده و امیدواریم با کمک دولت، مشارکت بخش غیردولتی و خیرین بتوانیم در زمینه ساخت خوابگاه فعالیت بیشتری داشته باشیم.

وی تاکید کرده بود که برای رفع محدودیت های ظرفیت های خوابگاهی در کشور برنامه داریم و ۷۵ هزار ظرفیت خوابگاهی برای خوابگاه های مجردی و ۲۵ هزار ظرفیت خوابگاهی متاهلی ایجاد خواهیم کرد.

با توجه به رفع مشکل منع ساخت خوابگاه در برنامه ششم توسعه و رفع این دغدغه، امیدواریم ایجاد خوابگاه برای دانشجویان دکتری به ویژه دانشجویان متاهل در اولویت وزارت علوم قرار گرفته و شاهد توسعه خوابگاه ها به ویژه خوابگاه های متاهلی در دوره دکتری باشم.

به اشتراک بگذارید:

کاربر گرامی؛
برای خرید جزوات و استفاده از امکانات سایت، ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.


لینک کوتاه مطلب: http://phdhome.ir/?newsid=1984
نظر یا سوال خود را در مورد این مطلب ثبت کنید :

نام شما:  *
ایمیل شما:  *
متن نظر شما:  *
کد را وارد کنید: *
عکس خوانده نمی شود